تراشکاری قطعات فلزی

تراشکاری قطعات فلزی یکی از خدمات ارائه شده توسط گروه تولیدی صنعتی کاوه ساخت است. تراشکاری قطعات فلزی در کاوه ساخت با نهایت دقت و ظرافت و توسط نیروهای متخصص و مجرب انجام می شود. شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت تراشکاری قطعات با کارشناسان کاوه ساخت ارتباط برقرار نمایید.
تراشکاری یکی از پرکاربردترین روش های فرم دهی به قطعات فلزی است که توسط بسیاری از صنعت گران برای تولید قطعه های دوار مورد استفاده در صنایع گوناگون بکار گرفته می شود. تراشکاری در ابتدا به عنوان روشی برای فرم دهی چوب مورد استفاده قرار می گرفت اما با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های تراش برای شکل دهی به قطعات فلزی نیز تقویت شد. فرایند تراشکاری با ایجاد تراش و کاهش جرم قطعات با برداره برداری از قطعه انجام می گیرد و تا زمانی که قطعه اولیه به شکل مورد نظر تبدیل شود فرایند براده برداری از فلز ادامه می یابد. تراشکاری به وسیله دستگاه تراش و توسط نیروی کار ماهر و مجرب انجام می شود. با توجه نتیجه مورد انتظار از تراش قطعه باید از دستگاه های مختلفی برای تراشکاری استفاده نمود برخی از دستگاه های تراشکاری پرکاربرد در این صنعت عبارتند از: دستگاه تراش پیشانی، دستگاه تراش عمودی، دستگاه سری تراشی و دستگاه تراش مرغک.
از دستگاه های تراش معمولا برای ساخت و شکل دهی به فطعات استوانه ای و یا مخروطی شکل استفاده می شود برخی از این قطعات عبارتند از: شفت، پیچ و ...
بدیهی است که برای تراشکاری قطعات با دستگاه برش باید سختی قطعه از سختی تجهیزی که برای تراش از آن استفاده می شود بیشتر باشد تا عملیات تراشکاری با مشکل مواجه نگردد. تراشکاری معمولا به دو روش دستی یا اتوماتیک انجام می شود. در روش دستی اپراتور باید همواره در کنار دستگاه حضور داشته باشد و تمامی مراحل تراش را مدیریت کند اما دستگاه های کامپیوتری تراش که به آن CNC گفته می شود، عملیات تراشکاری را با توجه به الگوریتم تعیین شده و با دقتی بالا بدون نیاز به حضور دائمی اپراتور انجام می شود.

خدمات تراشکاری قطعات فلزی

تراشکاری قطعات سختکاری شده

تراشکاری قطعات سخت کاری شده معمولا به عملیات تراش قطعات فولادی اطلاق می شود که درجه سختی آن ها در بازه 44 تا 66 HRC قرار دارد. تراشکاری قطعات سخت کاری شده به عنوان یکی از راه های جایگزین عملیات سنگ زنی است که علاوه بر کیفیت و انعطاف پذیری بالاتر ، باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نیز می شود. از مزایای تراشکاری قطعات سخت کاری شده می توان به بالابردن بهره وری، کاهش هزینه های تولید قطعه، امکان تولید قطعات فلزی با پیچیدگی ظاهری بالاتر، صرفه جویی در مصرف خنک کننده و سنگ، سهولت و انعطاف پذیری انجام کار برای تراش بخش های داخلی و خارجی قطعه اشاره نمود. روش تراشکاری قطعات سختکاری شده برای تولید قطعاتی همچون سیلندر، هوزینگ کلاچ، پینیون فرمان، پیستون، روتور ترمز، سیت ولو و دنده های انتقال قدرت مورد استفاده قرار می گیرد. جنس ابزار برشی مورد استفاده در تراشکاری قطعات سختکاری شده باید از سرامیک هایی با سختی 50 تا 60 HRC باشد. در ادامه به ذکر برخی از این ابزار می پردازیم: CC6050، CC650، CC670، CB7015، CB7025 و CB7525. 
شما عزیزان می توانید برای سفارش تراشکاری قطعات سختکاری شده با تیم تخصصی کاوه ساخت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ارائه شده توسط کارشناسان کاوه ساخت بهره مند گردید.

تراشکاری قطعات سختکاری شده

کاوه ساخت خدمات تراشکاری قطعات فلزی

کاوه ساخت با بهره مندی از کادری مجرب و کار آزموده خدمات تراشکاری قطعات فلزی را با بالاترین کیفیت و در سریع ترین زمان ممکن به مشتریان ارائه می دهد. از جمله عواملی که در سرعت انجام تراشکاری نقش اساسی ایفا می کنند، می توان به: جنس و سختی قطعه، سختی ابزار تراشکاری، مایع خنک کننده مورد استفاده، زاویه تراش قطعه، قدرت دستگاه تراش و سطح مقطع براده اشاره نمود. کاوه ساخت تراشکاری قطعات فلزی را در تنوع بالایی از اشکال انجام می دهد، این شیوه های تراشکاری عبارتند از: شیار تراشی، پیچ تراشی، تراشکاری مخروطی، ایجاد آج با روش تراشکاری و سوراخکاری. برای استعلام قیمت خدمات تراشکاری قطعات فلزی می توانید با مشاورین کاوه ساخت تماس بگیرید و پس از ارئه اطلاعات مورد نیاز، هزینه های انجام تراشکاری قطعات فلزی را جویا شوید.

سوالات متداول قطعات تراشکاری

از مهم ترین مسائل در قطعات تراشکاری چیست؟
بدیهی است که برای تراشکاری قطعات با دستگاه برش باید سختی قطعه از سختی تجهیزی که برای تراش از آن استفاده می شود بیشتر باشد تا عملیات تراشکاری با مشکل مواجه نگردد.
کاوه ساخت، ساخت قطعات تراشکاری را انجام می دهد؟
کاوه ساخت با بهره مندی از کادری مجرب و کار آزموده خدمات تراشکاری قطعات فلزی را با بالاترین کیفیت و در سریع ترین زمان ممکن به مشتریان ارائه می دهد.