تولید قطعه

پایه و اساس گردش صنعت در هر زمینه ای، تولید قطعه است. قطعات مورد استفاده در هر صنعت با توجه به کاربرد از مواد اولیه و متریال مختلفی تولید می شود تا در نهایت بهترین کارایی را در جایگاه خود داشته باشد. تولید قطعه در پایه ای ترین تعریف، تبدیل کردن مواد اولیه به محصولی است که با قرار گرفتن در محل خاص خود مجموعه را در راه رسیدن به هدف نهایی یاری کند. کاوه ساخت تولید کننده قطعات فلزی با کیفیت بالا و قیمت مناسب آماده عقد قرارداد تولید قطعات صنعتی است، برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

تولید کننده قطعات فلزی

فرایند طراحی و ساخت قطعه در صنایع به صنعت قالبسازی گره خورده به گونه ای که در صورت نبود قالب، تولید قطعه، کاری دشوار و بسیار زمان بر خواهد بود. برای تولید قطعات فلزی، اصلی ترین متریال ورق های خام فلزی است. این ورق ها را با ضخامت ها و ابعاد مختلفی تهیه شده و اختیار صنعتگران قرار می گیرد تا با چاشنی هنر، تجربه، مهارت و تخصص، تبدیل به قطعاتی کاربردی شده و در ساخت تجهیزات و دستگاه های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. پس از طراحی و تولید قطعه فلزی با مونتاژ آن ها در یک مجموعه، ابزاری خلق می شود که بشر را در راه رسیدن به اهدافش یاری می کند. برای تولید قطعه فلزی باید راحل مختلفی را طی کرد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم:

 • مرحله اول در تولید قطعه فلزی، طراحی قطعه است به طوری که با توجه به احساس نیاز برای تولید قطعه، بهترین کارایی را داشته باشد. در این مرحله جنس، ابعاد، ویژگی های ظاهری و فیزیکی قطعه تعیین می شود.
 • در مرحله بعد باید با توجه به کاربرد قطعه، متریال مناسبی را برای تولید قطعه انتخاب نمود. اهمیت این مرحله به قدری است که در صورت عدم انتخاب درست متریال از نظر جنس و کیفیت، امکان بی فایده بودن قطعه تولید شده وجود دارد.
 • در مرحله آخر باید با استفاده از متریال تهیه شده برای تولید قطعه به پیاده سازی نقشه های تخصصی طراحی شده توسط متخصصین پرداخت.

برای تولید قطعات فلزی راه های مختلفی وجود دارد این روش ها عبارتند از:

 • تولید مکانیکی قطعات فلزی
 • تولید قطعات فلزی با جوشکاری
 • تولید قطعه با ماشین کاری
 • تولید قطعات با استفاده از عملیات ریخته گری
 • تولید قطعه به روش متالوژی پودر

تولید کننده قطعات فلزی

نکات مهم در تولید قطعات فلزی 

برای تولید قطعات فلزی باید با در نظر فاکتورهایی چون: ابعاد مورد نیاز، ضخامت مورد نظر، کیفیت سطحی ورق و چگونگی استفاده از ورق بهترین ورق را از محصولات موجود در بازار اتخاب نمود. از جمله فاکتورهایی که در تهیه ورق برای تولید قطعه باید به آن دقت داشت، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • در هنگام ماشینکاری در صورتی که ورق از نوع ریزدانه انتخاب شود، کیفیت قطعات تولید شده به طور چشمگیری افزایش خواهد داشت.

 • کیفیت ورق تهیه شده از نظر یکنواختی سطح و ضخامت، بالا بودن مقاومت ورق در براب خوردگی، نداشتن خراشیدگی بر روی سطح ورق و ... در نتیجه نهایی موثر خواهد بود.

 • تولید قطعه فلزی شامل سه مرحله کلی برش، خمکاری و مونتاژ است. نحوه انجام هر کدام از این مراحل در کیفیت نهایی قطعه موثر است.

در کاوه ساخت تمامی مراحل ذکر شده در بالا با بهترین کیفیت انجام می شود و در نهایت قطعات فلزی تولید شده برای استفاده در جایگاه مناسب بکارگرفته می شوند. تولید قطعات فلزی برای استفاده در صنایع مختلف از خدمات کاوه ساخت است که این فرایند توسط متخصصین مجرب و خلاق انجام می شود. کاوه ساخت با همکاری متخصصین جوان و متعهد همواره در تلاش است تا با تلفیق تخصص و مهارت، جایگاهی در خور نام کاوه ساخت در صنعت تولید قطعات فلزی کسب کند. برای استعلام قیمت تولید قطعات فلزی با مشاورین کاوه ساخت در ارتباط باشید.

نکات مهم در تولید قطعات فلزی 

تولید قطعات صنعتی

کاوه ساخت طراحی و تولید قطعات صنعتی را با کمک جمعی از بهترین متخصصان در این زمینه و با استفاده از ابزار و تجهیزات به روز انجام می دهد و با توجه به کیفیت کار قیمت گذاری منصفانه ای برای خدمات خود دارد. ما در کاوه ساخت همواره در تلاشیم تا با حمایت تولید و اشتغال، سهمی در پیشرفت و اعتلای کشور عزیزمان ایران داشته باشیم. شما عزیزان می توانید برای سفارش تولید قطعات صنعتی با کارشناسان کاوه ساخت تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید.